Aktuálně

Přednáška: Naomichi Masaki – X. článek Augsburského vyznání víry a reformační dědictví večeře Páně (28. června 2018 v Praze)

29. květen 2018

Lutherova společnost zve u příležitosti připomínky 488. výročí Augsburského vyznání (25. června 1530) na přednášku X. článek Augsburského vyznání víry a reformační dědictví večeře Páně, kterou prosloví Naomichi Masaki ve čtvrtek 28. června 2018 v 18 hod. v Mathesiově síni, ul. V Jirchářích 14, Praha 1 – Nové Město (boční vchod s dveřnicemi).

Naomichi Masaki – Narozen a vychován v Kobe, Japonsku. V letech 1998-2000 studoval na Concordia Seminary v St. Louis. Roku 2005 úspěšně obhájil svou disertaci a obdržel titul Ph.D. z doktrinální teologie. Působí jako pomocný profesor systematické teologie, vedoucí doktorandského programu teologických studií a magisterského (STM) programu na Concordia Theological Seminary ve Fort Wayne, Indiana. Vyučuje dogmatiku, luterská vyznání, Lutherovské bádání a liturgiku.

Jak poukázal Hermann Sasse, večeře Páně v luterské církvi po světě dosti trpěla jak z hlediska učení, tak vysluhování, a to z valné části v důsledku pruské unie. V přednášce budeme putovat od slov Páně přes 10. článek Augsburského vyznání víry až k 7. a 8. článku Formule svornosti – a radovat se z evangelického pokladu večeře Páně pro život církve.

Plakát k přednášce Naomichi Masakiho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..