Aktuálně

Přednáška Pavla Roubíka „Philipp Melanchthon: Mezi humanismem a reformací“ (8. listopadu 2017 v Praze)

11. říjen 2017

Lutherova společnost a Collegium Europaeum – Výzkumná skupina pro dějiny evropského myšlení FF UK & FLÚ AV ČR zvou u příležitosti připomínky 500. výročí začátku Lutherovy reformace církve (31. října 1517) a 534. výročí narození Martina Luthera (10. listopadu 1483) na přednášku “Philipp Melanchthon: Mezi humanismem a reformací”, kterou prosloví Mgr. Pavel Roubík, Ph.D. ve středu 8. listopadu 2017 v 18 hod. v Akademickém konferenčním centru Akademie věd ČR (Husova 4a, Praze 1 – Staré Město).

Mgr. Pavel Roubík, Ph.D. – Je vikářem v Církevním sboru ECAV v Praze a odborným asistentem na katedře religionistiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Tématem jeho disertační práce v oboru systematické teologie byla „Teologie Friedricha Mildenbergera“ (Karolinum, 2017). Zabývá se především teologií protestantské ortodoxie a osvícenství, celobiblickou teologií, teologií mimokřesťanských náboženství, teologickou hermeneutikou, vztahem náboženství a (inter)subjektivity.

V přednášce budou představeny hlavní rysy teologie a myšlení Philippa Melanchthona, osoby pro luterství neméně důležité než Martin Luther sám.

Plakát k přednášce Pavla Roubíka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..